BorDACH - Więźby i pokrycia dachowe Warszawa - naprawa dachu - BorDACH Więźby i pokrycia dachowe. Kompleksowe prace i roboty budowlane - Usługi dekarskie, krycie dachów, remonty dachów, naprawę pokrycia dachowego oraz rozbiórki dachów. Naprawimy nieszczelność dachu oraz renowację pokrycia dachowego. Wykonamy prace dekarskie, cięcie i przeginanie blach, montaż okien dachowych, ocieplenia i docieplenia dachów. W ofercie posiadamy również profesjonalne odśnieżanie dachów z wywozem śniegu. Świadczymy komplekowe usługi związane z budową domu od fundamentu pod dach Warszawa

Przejdź do treści


Naprawa dachu

Dach to taki element budynku, który wystawiony jest na wszelkie możliwe zagrożenia – od wiatru, deszczu i piorunów po mikroorganizmy. Oprócz tego całkiem szybko się starzeje.

Kiedy naprawa, kiedy wymiana?
Chyba każdy chciałby poprzestać na naprawie, jednak często remont dachu
oznacza wymianę przynajmniej samego pokrycia dachowego. Naprawy dachów bywają tylko prowizorycznym działaniem pozwalającym w miarę bezpiecznie przeczekać do remontu.

Naprawa dachów
– naprawić możemy dach kryty papą, gdy straci szczelność lub pojawią się na nim purchle, dzieje się tak często gdy zalegający zimą lód, wiosną topnieje rozsadzając pokrycie dachowe,niestety nie odśniezony dach może być przyczyną poważnej awarii nie tylko pokrycia ale stanowi również zagrożenie dla konstrukcji. Możemy wymienić część pokrycia z dachówek, zrobić łatkę na pokryciu z blachy, naprawić rynny. Na dachu o płaskim pokryciu lub pokryciu z płyt falistych możemy też ułożyć nowe pokrycie dachowe. Może być na przykład z płyt falistych, pod warunkiem że konstrukcja dachowa wytrzyma dodatkowe obciążenie. Wzmocnić możemy również niektóre elementy więźby, jeżeli zdołamy się do nich dostać od strony poddasza. Oczywiście tylko wtedy, gdy poddasze jest nieużytkowe.

Wymiana dachów
– będzie konieczna, gdy dach jest kryty blachodachówką bądź gontem bitumicznym. Tu nie da się w rozsądny sposób dokonać wymiany uszkodzonej części pokrycia. Zrywać pokrycie trzeba także, jeśli dach jest kryty azbestem, chyba że chcemy zaryzykować i zneutralizować jedynie jego pylenie, malując odpowiednią masą izolacyjną. Demontaż czeka nas również przy naprawie większości obróbek blacharskich oraz przed naprawami izolacji i sztywnego poszycia. Pokrycie należy zdejmować także wówczas, gdy poddasze jest użytkowe, a musimy dostać się do więźby, aby ją naprawić, odgrzybić lub pozbawić larw owadów.

Krycie, naprawa i remnt dachu

naprawa dachu, dachy, warszawa, otwock, naprawa, dachy, krycie, dachów, pokrycia, dachach, na dachu, w dachu, remont, dachowe, w warszawie
Wróć do spisu treści