BorDACH - Więźby i pokrycia dachowe Warszawa - pokrycia dachowe - BorDACH Więźby i pokrycia dachowe. Kompleksowe prace i roboty budowlane - Usługi dekarskie, krycie dachów, remonty dachów, naprawę pokrycia dachowego oraz rozbiórki dachów. Naprawimy nieszczelność dachu oraz renowację pokrycia dachowego. Wykonamy prace dekarskie, cięcie i przeginanie blach, montaż okien dachowych, ocieplenia i docieplenia dachów. W ofercie posiadamy również profesjonalne odśnieżanie dachów z wywozem śniegu. Świadczymy komplekowe usługi związane z budową domu od fundamentu pod dach Warszawa

Przejdź do treści


Pokrycia dachowe


Specjalizujemy się w wykonywaniu wszelkich pokryć dachowych od papowych po krycie dachów dachówką czy blacho-dachówką. Wszelkiego rodzaju konstrukcje drewniane, więźby dachowe, nabijanie łat, foliowanie, deskowanie, podbitki oraz montujemy okna dachowe. Demontujemy, rozbieramy stare pokrycia dachowe (papa, eternit, dachówka, blachodachówka itp.) i wymieniamy na nowe wg. życzeń klienta.

Dachówki ceramiczne
Jedno z najstarszych znanych pokryć dachowych; bardzo trwałe i z tradycjami. Materiał: glina wypalana w temperaturze ponad 100°C. Kolor naturalny lub barwienie w masie. Powierzchnia może być angobowana lub szkliwiona, czyli glazurowana (najbardziej błyszcząca). Ich trwałość szacuje się na ok 100 lat

Konserwacja i naprawy
zielony nalot na dachu -
to żyjące glony a piaskowanie nie zabija ich, usuwa (niecałkowicie), uszkadzając każde pokrycie. Aby z nimi walczyc trzeba użyć odpowiednich środków, spryskując całą powieżchnię pokrycia. Po kilku miesiącach warunki atmosferyczne czyszczą dach z marwych glonów. Glony na dachu pojawiają się nie bez powodu...żyją w odpowiednim dla środowiska otoczeniu. Gdy powierzchnia zostanie oczyszczona przez słoneczny ultrafiolet po 2 - 5 latach pojawią się spowrotem. Naprawa uszkodzeń w pokryciu polega na wymianie pojedynczych dachówek na nowe

Dachówki cementowe
Do złudzenia przypominają
dachówki ceramiczne, ale są nieco lżejsze i tańsze. Materiał: mieszanina cementu, piasku, wody, pigmentów i plastyfikatorów. Produkowane dawniej miały szarą barwę. Dziś większość jest barwiona w masie, a dodatkowo malowana dwoma lub trzema warstwami farby akrylowej (nowością są powłoki akrylowo-polimerowe). Eliminuje ona różnice w odcieniach dachówek, zwiększa mrozoodporność, zabezpiecza przed porastaniem mchem, sprawia, że dachówka jest bardziej gładka i mniej podatna na zabrudzenia. Ich Trwałość to ok. 70 lat.
Konserwacja i naprawy
przed porastaniem mchem dachówki można zabezpieczyć, odnawiając co pewien czas warstwę farby akrylowej. Jeśli dachówka nie jest malowana, można stosować bezbarwny impregnat. Dachówki porośnięte mchem czyści się specjalnymi preparatami i zmywa wodą. Osad wapienny, który pojawia się na nowych dachówkach, wypłukuje się sam. Są też przyspieszające to preparaty, ale mogą lekko zmienić kolor dachówki.


Balchodachówka
Nadzwyczaj popularna, bo bardzo lekka i niedroga. Materiały: najczęściej blacha stalowa, ocynkowana lub pokryta alucynkiem i powleczona tworzywem sztucznym, rzadziej blacha miedziana lub aluminiowa. Trwałość: 40-50 lat.
Konserwacja i naprawy
z gładkiej powierzchni dachu deszcze spłukują większość zanieczyszczeń, czasem tylko trzeba sprzątnąć liście i gałęzie zalegające w koszach i załamaniach. Co kilka lat trzeba sprawdzić, czy powłoka się nie zarysowała, ewent. zamalować uszkodzenia.

Blacha płaska
Proste i eleganckie pokrycie dachu, ale wymaga wprawnego fachowca. Materiał: najczęściej stalowe arkusze grubości 0,6-0,7 mm, sztywne i sprężyste. Trwałość: około 50 lat.
Naprawa i konserwacja
stare dachy z blach ocynkowanych można malować specjalnymi farbami; obecnie produkowane blachy są na tyle trwałe, że nie wymagają malowania.

Strzecha
Doskonała izolacja cieplna i akustyczna. Materiał: trzcina wodna, najlepiej jednoroczna, z dużą zawartością krzemionki. Na współczesne strzechy nie stosuje się słomy zbóż. Po latach trzcina zmienia kolor ze słomkowego na szarobrązowy. Trwałość: 60-100 lat.
Naprawa i konserwacja
co pewien czas z dachu należy zmiatać mech.

Łupek mineralny
Najszlachetniejsze i najtrwalsze
pokrycie dachowe: niepalne i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Materiał: łupki (skały osadowe powstałe 350 milionów lat temu) pocięte na bloki, a następnie rozwarstwione na płytki grubości 5 mm. kolory naturalne - odcienie łupka: grafitowy, czarny, szary, purpurowy, brązowy oraz zielony z metalicznym połyskiem. Trwałość: ok 300 lat


pokrycia dachowe, dachówki, blachodachówka, blacha, blacha płaska, dachy, warszawa, otwock, naprawa, dachy, krycie, dachów, pokrycia, dachach, na dachu, w dachu, remont, dachowe, w warszawie
Wróć do spisu treści